Pozycjonowanie stron google, a widzialność

2020-07-15

Pierwszy krok w stronę zwiększenia naszej widzialności to starać się uzyskiwać, w sposób całkowicie naturalny, linki spontaniczne. Łatwo się mówi, ale znacznie trudniej zrobić.


Pozycjonowanie stron google, a treści, informacje oraz dokumenty

Aby uzyskać w sposób naturalny link na wejściu, musimy tak postępować, aby nasza witryna internetowa oferowała treści, informacje, dokumenty lub obiekty multimedialne interesujące odwiedzającego. Wtedy on ją zalinkuje na swoim blogu, w sieciach społecznościowych lub na swoich witrynach a my zdobędziemy w naturalny sposób link na wejściu. Mówiliśmy już o trudnościach i środkach ostrożności związanych z cross-linkingiem, a zatem trzeba zachować czujność i nie popełnić jakiegoś banalnego błędu, jeżeli wskazuje się na pozycjonowanie stron google http://mateuszkozlowski.pl/.


W trakcie wymiany linków musimy wybierać witryny zajmujące się pokrewnym tematem i ewentualnie przygotować odpowiednie banery lub linki do oferowania tak zwanym ,,witrynom zaprzyjaźnionym". 


Wynika to z tego, że wymiana linków odbywa się zwykle na stronach dedykowanych, gdzie gromadzi się banery i linki do stron niezwiązanych z daną witryną, wskutek czego wyszukiwarka nadaje im kategorię o bardzo niskiej randze. Pomimo tego przypominamy, że takie linki mogą jednakże stanowić środek do pozyskiwania nowych potencjalnych odwiedzających.


Ale też oczywiście te powyższe przestrogi powodują, że jesteśmy bardziej świadomi działań, jakie możemy podejmować, a przede wszystkim ich skuteczności. Naszym zdaniem, zawsze warto przygotować jakiś baner, tak aby móc reklamować naszą witrynę internetową w różnych kontekstach, jak wymiana banerów lub wymiany naturalne na witrynach dedykowanych i zajmujących się tym samym tematem. Działania takie niekiedy przynoszą małe korzyści na poziomie pozycjonowania w wyszukiwarkach, ale mogą jednakże przynieść nowe odwiedziny lub przyciągnąć potencjalnych klientów na naszą witrynę.

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018